Strona głównaXIII Opolski Festiwal Nauki

XIII Opolski Festiwal Nauki. 2015-05-26 22:03.

W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w nadchodzących wydarzeniach, które będą miały miejsce w ramach organizowanego w tym roku XIII Opolskiego Festiwalu Nauki (więcej informacji na stronie festiwalu www. festiwal.po.opole.pl).

Jako jednostka organizacyjna, Studium Języków Obcych, proponujemy udział w kilku wydarzeniach. Sobota, 30 maja, to Dzień Języka i Kultury Rosyjskiej. W tym dniu głównym bohaterem będzie język rosyjski. W godzinach od 10.00 do 13.00, zapraszamy do naszego budynku na krótki wykład, naukę pisania cyrylicą i wspólną zabawę.

W niedzielę, 31 maja, spotykamy się na Placu Kopernika na Pikniku Naukowym, w godzinach od 11.00 do 16.00. Tam, jak co roku, odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w zabawach i konkursach przygotowanych przez lektorki naszego Studium.

W niedzielę też odbędzie się finał II Konkursu Języka Niemieckiego, podczas którego po raz kolejny sprawdzona zostanie nie tylko znajomość języka niemieckiego, ale też i wiedza na temat znanych niemieckich sportowców. Konkurs został przygotowany przez lektorów języka niemieckiego naszego Studium (więcej informacji na temat Konkursu znajduje się na stronie SJO PO).

Z kolei w poniedziałek, 1 czerwca, podczas Dni Otwartych na terenie naszego Studium i Kampusu gościmy grupę przedszkolaków. W godzinach od 10.00-12.30 zaproszone dzieci wezmą udział w mini lekcjach językowych i zabawach.

Bo to właśnie poprzez zabawę i naukę, gdzie wykorzystywane są elementy języka niemieckiego, angielskiego, hiszpańskiego i migowego, chcemy popularyzować nauczanie języków obcych wśród dzieci i młodzieży naszego miasta i regionu.

W imieniu Kierownictwa Studium i naszych lektorów serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy!

Przygotowała: mgr Danuta Rydzak