Strona głównaTest diagnostyczny z języka angielskiego dla uczniów z Wołczyna

Test diagnostyczny z języka angielskiego dla uczniów z Wołczyna. 2015-05-31 21:23.

23.04.2015 w ramach Dni Otwartych Politechniki Opolskiej wykładowcy Studium Języków Obcych przeprowadzili test diagnostyczny z języka angielskiego dla 40 uczniów Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół z Wołczyna. Przed testem goście obejrzeli prezentację na temat naszego Studium, zwłaszcza ofert kierowanych dla uczniów szkół średnich w czasie XIII Opolskiego Festiwalu Nauki. Zapoznani zostali także z modelem  poziomów biegłości językowej według Rady Europy (ESOKJ) oraz odpowiadającymi im egzaminami certyfikatowymi z różnych języków.

Tzw. standardowy szybki test poziomujący pozwala precyzyjnie, uwzględniając margines błędu, zdiagnozować stopień biegłości językowej według kryteriów Rady Europy (A1-C2), właściwie określić sposób dalszej nauki języka obcego (wybór odpowiedniej grupy zaawansowania, podręczników, materiałów dodatkowych itp.). Wskazuje też na deficyty w stosunku do grupy, w której się uczymy, oraz umożliwia poprawny wybór certyfikatu językowego, który chcemy zdobyć.

Uczniowie z Wołczyna cieszyli się zwłaszcza z tego, że nie otrzymali za ten test tradycyjnych ocen, a uzyskaną na jego podstawie wiedzę nie musieli ujawniać swoim nauczycielom, chociaż, jak sami przyznawali, na pewno wykorzystają ją w dalszej nauce języka angielskiego. Spotkanie prowadzili dr M. Haładewicz-Grzelak, dr B. Kubiak, mgr I. Płaneta oraz mgr J. Tokarska-Kozłowska.