Strona głównaLaureaci II Konkursu Języka Niemieckiego

Laureaci II Konkursu Języka Niemieckiego. 2015-06-29 08:44.

31.05.2015 odbyły się w Studium Języków Obcych finałowe zmagania II Konkursu Języka Niemieckiego „Was wissen Sie über Deutschland? Berühmte deutsche Sportler“ dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Konkurs, który przeprowadzany był przez Zespół Języka Niemieckiego SJO PO, odbywał się w ramach XIII Opolskiego Festiwalu Nauki i składał się z dwóch etapów. Do II etapu zostało zaproszonych 21 finalistów eliminacji szkolnych.

 

 

Pierwszą część II etapu Konkursu stanowił test pisemny sprawdzający wiedzę na temat znanych niemieckich sportowców oraz znajomość języka niemieckiego ogólnego z elementami języka sportowego. Przygotowanie się do tej części ułatwiła uczniom podana wcześniej literatura.

Po krótkiej przerwie organizacyjnej nastąpiły prezentacje multimedialne na temat Sport und Technik. W 5-7 minutowym wystąpieniu każdy uczestnik przedstawiał swoją interpretację podanego tematu. Pojawiały się przemyślenia dotyczące między innymi takich zagadnień jak: Sporthallen und Stadien, Die Formel 1 Legende, Die Entwicklung der Technik im Sport, Sportausrüstung, Wettkampfformen itp. Widzowie mogli oglądać także krótkie filmy, gdyż forma prezentacji była dowolnie wybierana przez uczestników.

Komisja Konkursowa, składająca się z lektorów języka niemieckiego SJO, oceniała nie tylko język i treść wystąpień, ale zwracała również uwagę na kreatywność i sposób prezentacji. Uczniowie nagradzani byli gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność, wśród której znajdowali się wszyscy uczestnicy konkursu, ich nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Po zsumowaniu punktów za test pisemny i prezentacje multimedialne wyłonieni zostali następujący laureaci Konkursu:

1) Konieczna Karolina, ZSO Nr II, Opole, 101 pkt.

2) Seidel Sonia, ZSZ Nr IV, Opole, 97 pkt.

3) Kasperek Robert, ZSO Nr I, Opole, 85 pkt.

4) Gamrot Mateusz, ZSTiO im. K. Gzowskiego, Opole, 83 pkt.

5) Woźny Vanessa, ZSL-T, Kluczbork, 72 pkt.

6) Prociak Sandra, LO Nr I, Namysłów, 65 pkt.

Nagrody i dyplomy dla laureatów wręczone zostaną w czasie ceremonii zakończenia Konkursu na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii 12.06.2015 r., na którą bardzo serdecznie zapraszamy zwycięzców wraz z ich opiekunami.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w Konkursie, a nauczycielom za ich zainteresowanie jego tematem oraz przygotowanie do niego.