Strona głównaZakończenie II Konkursu Języka Niemieckiego

Zakończenie II Konkursu Języka Niemieckiego. 2015-06-29 08:42.

12.06.2015 r. odbyła się w sali Rady Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii ceremonia zakończenia II Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego organizowanego w ramach XIII Opolskiego Festiwalu Nauki przez Zespół Języka Niemieckiego SJO PO. Miejsce spotkania wiązało się z tematem tegorocznej edycji konkursu, który był zatytułowany: „Was wissen Sie über Deutschland? Berühmte deutsche Sportler“.

 

Główny cel konkursu stanowiła popularyzacja wiedzy na temat niemieckiego sportu i znanych niemieckich sportowców oraz sprawdzenie znajomości języka niemieckiego, zwłaszcza języka fachowego różnych dyscyplin sportowych. Każde jednak wydarzenie odbywające się w czasie Festiwalu Nauki również promuje naszą uczelnię wśród jego uczestników. Uroczystość zamknięcia II Konkursu Języka Niemieckiego miała właśnie w szczególnie ciekawy sposób zapoznać jego laureatów, ich nauczycieli i rodziców z Wydziałem WFiF i całą naszą uczelnią.

W pierwszej części spotkania odbyła się prezentacja Wydziału WFiF prowadzona przez pana mgr. Waldemara Firlusa, wiceprezesa ds. sportu studenckiego Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Opolskiej. Oprócz szerokiej oferty dydaktycznej i nowoczesnego zaplecza sportowego zaproszeni goście mieli okazję poznać także znanych absolwentów wydziału, który w tym roku obchodzi jubileusz XX-lecia istnienia. Są wśród nich między innymi Zbigniew Bródka (złoty medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500m w Soczi 2014), Aida Bella (panczenistka występująca na krótkim torze, zdobywczyni trzeciego miejsca na Mistrzostwach Europy w sztafecie w 2013, wielokrotna medalistka i mistrzyni Polski) oraz Rafał Musielak (siatkarz, grający na pozycji przyjmującego, w latach 1996-2002 wystąpił 94 razy w reprezentacji Polski).

Następnie organizatorzy dokonali podsumowania i oceny konkursu. Szczególne podziękowania zostały skierowane do nauczycieli uczestniczących w nim szkół. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu możliwe było zainteresowanie uczniów tematem tegorocznej edycji konkursu, ich przygotowanie oraz przeprowadzenie I etapu. Przed ceremonią wręczenia nagród dla laureatów i zwycięskich szkół oraz listów gratulacyjnych dla ich nauczycieli podziękowania wyrażono także dla sponsorów, którzy umożliwili ufundowanie bardzo atrakcyjnych upominków w postaci tabletów, słowników oraz kart podarunkowych do realizacji w marketach sportowych Decathlon. Sponsorami konkursu byli: Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Instytut Goethego‎ w Krakowie oraz nasza uczelnia.

W zgodnej opinii wszystkich uczestników gali wręczenia nagród II Konkursu Języka Niemieckiego odbyła się ona w miejscu najlepiej oddającym jego atmosferę oraz jednocześnie stanowiła doskonałą okazję do promocji jednego z najbardziej sympatycznych wydziałów naszej uczelni wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego.