Strona głównaDni Otwarte SJO oraz Piknik na błoniach Politechniki

Dni Otwarte SJO oraz Piknik na błoniach Politechniki. 2016-10-10 12:12.

Dni Otwarte SJO

Również i w tym roku lektorki z naszego Studium zachęcały dzieci do nauki języków. A robiły to jak zwykle bardzo skutecznie i profesjonalnie. 13 czerwca 2016 r. język rosyjski oraz kultura krajów rosyjskojęzycznych był tematem zajęć z klasą 3b z pobliskiej szkoły podstawowej PSP nr 10 im. Henryka Sienkiewicza. Dzieciaki oraz ich opiekun, pani mgr Małgorzata Dobrowolska, po zajęciach z mgr Jolantą Jankowską, odwiedziły też muzeum Politechniki i kolekcję lamp rentgenowskich.

17 czerwca 2016 r. to dzień, kiedy królowal język hiszpański, angielski i migowy. Klasa 4a również ze szkoły PSP nr 10 wraz z opiekunem, panią mgr Ireną Lipok, gościła na trzech kolejnych zajęciach z trzema różnymi językami: hiszpańskim, angielskim i migowym, które nauczane są w naszym Studium oraz na kursach językowych. Na języku hiszpańskim z dr Małgorzatą Haładewicz-Grzelak dzieci poznały kolory i zawody. Na języku angielskim z dr Beatą Świerczewską śpiewały piosenkę i czytały tekst na temat środowiska naturalnego. A na języku migowym z dr Agnieszką Kossowską … migały nazwy zwierząt takich jak pies, kot, słoń, ptak, orzeł, motyl, krowa, świnia, indyk, koza, baran, owca, sarna, jeleń, niedźwiedź, wilk, ślimak, żółw, pszczoła, lew - ambitny zestaw :)

A jak to komentuje pani dr Kossowska:

U mnie dzieci uczyły się podstawowych zwrotów (dzień dobry, dziękuję, do widzenia) i znaków zwierząt. Żeby było trudniej znaki zwierząt dzieci migały do prezentacji z rysunkami -najpierw ilustracje zmieniały się co 15 sekund i to było łaaaaaaaaaaaaaatwiutkie dla naszych zdolniach.
Zabawnie zaczęło się robić, gdy ilustracje zaczęły się zmieniać co 4 sek :) Grupa poprosiła na koniec o tempo...1 ilustracja/1,5 sekundy! Wszyscy aż wstali z miejsc takie emocje były :)
Dali radę ;)

Piknik na błoniach Politechniki

Jak co roku, również i w tym roku, na błoniach Politechniki 12 czerwca 2016 r. w godzinach od 11.00 do 15.00, wokół naszego namiotu gromadziły się dzieciaki, starsze i młodsze, które wraz ze swymi opiekunami próbowały swoich sił w języku angielskim. Rozwiązując różne zadania językowe, uczestnicy otrzymali wspaniałe upominki, które zostały przekazane na ten cel przez wydawnictwa językowe. Nasz kolorowy namiot oraz powiewające flagi różnych państw widoczne z daleka skutecznie przyciągały odwiedzających.