Strona głównaBusiness English? Jak najbardziej!

Business English? Jak najbardziej!. 2016-12-01 12:17.

Czy na lektoracie z języka angielskiego da się jeszcze dodatkowo czegoś nauczyć oprócz czasów i słówek? Ależ oczywiście! O tym właśnie dyskutowali lektorzy języka angielskiego z dr. Grzegorzem Śpiewakiem, który przyjechał do naszego Studium we wtorek, 22 listopada, z warsztatami Meaningful learner - learner interaction in a large group of Business English students. Dr Grzegorz Śpiewak to, m.in.: wykładowca w nowojorskiej uczelni New School, szkoleniowiec Macmillan Education, autor materiałów dydaktycznych i akademickich, członek komitetu honorowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland.

 Tym oto sposobem wykładowcy zajęli na chwilę miejsce studentów i zamienili się w jakże pilnych słuchaczy.

Wbrew pozorom, podręczniki  o tematyce biznesowej mogą nauczyć naszych studentów - przyszłych inżynierów i nie tylko, tego, jak się pokazać przed przyszłym pracodawcą, jak zareklamować swój projekt i jak go obronić. Z pozoru nudne i osłuchane zwroty grzecznościowe oraz wyrażenia czy też small talk użyte we właściwym miejscu i czasie pomogą niejednemu studentowi oraz absolwentowi zareklamować projekt, obronić swój punkt widzenia, czy też zdobyć upragnioną pracę.

Zobaczyliśmy jak można w bardzo  sprytny sposób zainteresować studentów  i zmotywować ich do nauki korzystając z podręcznika The business Intermediate wyd. Macmillan. Mamy nadzieję, że takie spotkania z profesjonalistami jak dr Grzegorz Śpiewak sprawią, że będziemy uczyć innych bawiąc się przy okazji…. i że do tej zabawy  dołączą też nasi studenci. 

Te miękkie umiejętności, znane przez wszystkich jako soft skills, mogą w przyszłości otworzyć naszym studentom niejedne drzwi… do przyszłości.

 

IMAG0936 1