Strona głównaDzień Drzwi Otwartych w SJO

Dzień Drzwi Otwartych w SJO. 2017-04-14 09:02.

W dniu 30.03.2017 w ramach Dnia Otwartych Drzwi wykładowcy języka angielskiego przeprowadzili interesujące warsztaty i prezentacje,w których uczestniczyła młodzież licealna z III klasy o profilu informatycznym z ZS w Głuchołazach oraz zklasy drugiej Liceum nrIII w Opolu.

Pani dr Małgorzata Haładewicz-Grzelak,wykładowca języka angielskiego i hiszpańskiego rozpoczęła ten dzień warsztatami z języka hiszpańskiego : „ Język hiszpański dla początkujących”.

Licealiści z Głuchołaz nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz na powitanie

i pożegnanie, a na koniec obejrzeli występ grupy teatralnej hiszpańsko-języcznej z PG10 prowadzonej przez mgr Annę Andrzejewską ,która przedstawiła sztukę „ Alicia en el pais de las maravaillas”, czyli „Alicja w krainie czarów”. Występ został entuzjastycznie przyjęty i nagrodzony burzliwymi oklaskami .

Następnie nasza koleżanka poprowadziła dwie sesje warsztatowe w j.angielskim zatytułowane : ' The car : a commodity or a necessity. Rudiments of Automobile English' dla uczniów z Głuchołaz oraz z Opola.

Potem młodzież z ZS w Głuchołazach uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez mgr Magdalenę Dolińską pt.”Co powinieneś wiedzieć przed rozmową o pracę?”urozmaiconymi krótkim filmem. Warsztaty zaowocowały ożywioną dyskusją i praktyczną wiedzą na przyszłość.

Ostatnim wydarzeniem ale niemniej interesującym była prezentacja na temat poziomów biegłości językowej wg Rady Europy oraz test diagnostyczny z j.angielskiego przeprowadzone przez dr Bogusława Kubiaka,wykładowcę trzech języków : angielskiego,niemieckiego oraz polskiego dla obcokrajowców.Młodzi ludzie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji a następnie wraz ze swą nauczycielką z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do testu określającego ich poziom biegłości językowej.

Na koniec młodzież zadała sporo pytań dotyczących nauki języków fachowych. Jak przystało na uczelnię techniczną i tutaj nasi goście nie rozczarowali się różnorodnymi możliwościami dla naszych studentów i pracowników. Miło było słyszeć, jak niektórzy z nich już deklarowali zamiar rozpoczęcia u nas studiów. Coroczna edycja warsztatów, prezentacji, lekcji pokazowych i innych wydarzeń w  ramach Dnia Otwartych Drzwi w Studium Języków Obcych na pewno również przyczynia się do podjęcia takiej decyzji.