Strona głównaOpolski Festiwal Nauki w Studium Języków Obcych

Opolski Festiwal Nauki w Studium Języków Obcych. 2017-06-29 10:41.

Tegoroczny Opolski Festiwal Nauki w Studium Języków Obcych w Politechnice Opolskiej trwał od 26.05 do 9.06. 2017,tj. do dnia ogłoszenia wyników III Wielkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Rozpoczęliśmy lekcjami pokazowymi zorganizowanymi przez koleżanki germanistki i anglistki dla uczniów ze szkół podstawowych. Szczegółowy plan został zamieszczony w tabelce na stronie internetowej SJO.

Uczniowie z PSP nr25 oraz NSP w Węgrach poza lekcją o porach roku w języku niemieckim oraz lekcją gier i zabaw językowych w j. angielskim zaznajomili się również z podstawami języka migowego i języka hiszpańskiego.

   W niedzielę 28.06.2017 uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym przez Uniwersytet Opolski. Nasze stoisko przyciągało dzieci i młodzież bogatą ofertą puzzli i gier planszowych o różnym stopniu trudności. Za udział w grze każdy uczestnik był nagradzany prezentami,które otrzymaliśmy od naszych sponsorów,czyli wydawnictw językowych: Pearson, Oxford University Press, Egis oraz Macmillan. Serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane książki, CD, smycze, ołówki i długopisy oraz inne bibeloty! Stanowiły one miłą niespodziankę i dużą atrakcję dla naszych gości! Stoisko nasze działało od godziny 11.00 do 15.00 i przez cały czas mieliśmy chętnych do udziału w grach .

     W poniedziałek 29.05 odbył się II etap III Wielkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Uczestnicy konkursu spotkali się po raz drugi z organizatorami w dniu 9.06.2017 na uroczystym rozdaniu nagród i podsumowaniu konkursu. Dzięki hojności naszej Uczelni oraz Konsulatu Niemieckiego w Opolu jak i Goethe-Institut w Krakowie nagrody były bardzo wartościowe : zwycięzcy otrzymali tablety,bony podarunkowe a ich nauczyciele – słowniki. Uczestnicy podkreślali bardzo duży stopień trudności konkursu oraz jego nowoczesną formę.

Następna edycja konkursu odbędzie się za dwa lata,a w przyszłym roku zapraszamy do Wielkiego Konkursu Języka Angielskiego !

   Jako główny organizator i kierownik zespołu lektorów j. angielskiego pragnę bardzo gorąco podziękować przede wszystkim moim wspaniałym koleżankom i kolegom, którzy wzięli udział w wydarzeniach Opolskiego Festiwalu Nauki :

mgr Danucie Rydzak, mgr Magdalenie Dolińskiej,dr Bogusławowi Kubiakowi,dr Małgorzacie Haładewicz-Grzelak, dr Agnieszce Kossowskiej, mgr Kerstin Sztelidze,mgr Annie Baczyńskiej,mgr Edycie Bogackiej, mgr Ilonie Płanecie,mgr Krystynie Potoniec, mgr Miłosławie Sokołowskiej,mgr Hannie Kośmider-Matwiejczuk,mgr Kindze Pietrzykowskiej-Mróz, mgr Jolancie Jankowskiej,mgr Tamarze Pochopin ,dr Beacie Świerczewskiej oraz ich rodzinom,które dzielnie wspierały nas podczas pikniku. Bardzo dziękuję również mgr Jadwidze Rosteckiej-Berka,za wsparcie w sprawach związanych z dokumentacją oraz p. Grzegorzowi Paskowi za wsparcie techniczne Konkursu J. Niemieckiego. Naszym wspaniałym sponsorom,czyli Konsulatowi Niemieckiemu oraz wydawnictwom Pearson,Oxford University Press, Egis, Macmillan oraz Goethe-Institut w Krakowie dziękuję za ufundowane nagrody i proszę o dalszą udaną i miłą współpracę!   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

XV Opolski Festiwal Nauki 2017 - piknik
naukowy

Zapraszam XV Opolski Festiwal Nauki 2017 - lekcje
pokazowe 

mgr Bogusława Kowalczyk

Kierownik zespołu lektorów j. angielskiego w SJO PO